1-napos szigetközi vízitúrák minden nap
Szigetközi vízitúra 1 napra is (jóformán) BÁRMIKOR.
Szigetközi vízitúra minden nap. Igen, mi vagyunk azok, akikhez jöhetsz kenutúrára, akár 1 napra is.
Görgess lejjebb, ismerd meg, hogy melyik nap, merre járunk, és gyertek 1, vagy 2, vagy akárhány napra. És gyertek, amikor jólesik! Tavasztól őszig minden nap van vízitúránk. Egynapos is, többnapos is.
Az egynapos vízitúra is szenzációs, de egy 5-6-7-napos szigetközi vakáció már leírhatatlan. Szerintünk, de bocsásd meg az elfogultságot, egy szigetközi kenutúra felveszi a versenyt a legjobb dél-ázsiai stb. vakációkkal. Sőt, kenterbe veri a legtöbb, ehhez képest vagyonba kerülő külföldi utazást. Elég sok észak-amerikai nemzeti parkhoz volt szerencsénk. Van összehasonlítási alapunk.
A vízitúrázást most kezdőknek türelmes, módszertanilag FELKÉSZÜLT oktatás
Senki sem született kenuban (vagy legalábbis valószínűleg nem). A csak pár percig kezdőknek mindig tartunk evezésoktatást. A vízitúrával most ismerkedőktől azt kérjük, hogy 10 órára gyertek, hogy a vízitúra indulásáig megtaníthassunk jól kenuzni, a rutinos (kenuzási szempontól) "öreg rókák" pedig kérjük, hogy 10:30-ra érkezzetek a Dunakiliti külterületén található Vadvíz kempingbe.
Vízitúrák a visszajáróknak, a sokadjára kenutúrázóknak is új útvonalakon
A hét minden napján más és más csodát fedezünk fel. Minden útvonal gyönyörű. Sőt, arra is figyelünk, hogy amikor sokadjára jöttök a Szigetközbe, akkor is újat lássatok, új útvonalat tudjatok felfedezni.
Kenutúra opcionális "nulladik" napi érkezéssel
Ha valaki "messziről" jön, érdemes a "nulladik" napon befutnia. A szállás Dunaszigeten vagy Dunakilitiben. Mindkét bűbájos községben rengeteg szállás között lehet választani. A kempingtől a vendégházon és panzión át a wellness, sőt golfhotelig minden szállás megtalálható. Népszerű három vendégház és azok udvarai, így azok is, akik a társaságon belül szobát, fürdőszobát igényelnek, és azok is, akik sátrazni akarnak, a számukra megfelelő szálláson lehetnek - és mégis együtt van a csapat. A sátrasoknak is van külön, kulturált vizes blokk és felszerelt konyha, benne óriási hűtőszekrények. A következőkben megtalálod, hogy az először érkezőkkel átlagos vízállás mellett, melyik napon merre járunk majd, de egyedi vízitúrát is lehet kérni.
Mit kell hozni a kenutúrára?
Kérjük, hogy kattints a linkre és olvasd át a tudnivalókat. Itt külön is mondjuk, hogy akinek a popója nem szokta meg a kenuzást, azoknak hasznos ha a kenu ülésekre valami fenék alá valót hoz magával. Kispárna, szétvágott polifoam, összehajtott törölköző jól jön erre a célra, és kell spárga vagy ragasztó, hogy a helyén is maradjon. A profik egy "popsi" méretű hungarocell darabot hoznak erre a célra. És természetesen hozzatok magatokkal szendvicset, vizet, amit a napközben tudtok fogyasztani.
Hétfői szigetközi kenutúra:
Vízitúra az Ördög-szigeti tavakhoz
A vízitúrázással most ismerkedőkkel találkozás 10 órakor Dunakiliti Vadvíz kempingben, kempingben belül a képen látható ugráló fánál.
A tapasztalt kenusokat kérjük, hogy 10:30-ra jöjjenek. Üdvözlés, mosdó látogatás után, ha valakinél van romlandó élelmiszer azt hűtőszekrénybe teheti.
Természetesen a rutinos kenusok is jöhetnek 10-re vagy 10:30 előtt, amíg a kezdők megtanulnak kormányozni, a vezérevezősök "stroke-olni", addig ők bemelegítenek, naptejeznek stb.
Mindenesetre mire a tapasztalt kenusok is befutnak, voltak wc-én, naptejeztek, stb., a félórával korábban még kezdők is profi kenusok.
Mindenkinek tájékoztató a vízitúráról, a szabályok ismertetése és a kenukba pakolás után indulás a világ egyik legszebb tájára!
12:30 Pihenő és ebédszünet, az ebéd önellátó, szendvicset, vizet hozzatok magatokkal.
15:00 Indulás a Szigetparti-Duna felé
16:00 Érkezés az indulási kikötőbe (a nap során wc-szünet, pihenő van sok) és még kérjük, hogy mindenki a saját kenuját mossa ki, ill. kérjük segítsetek a kenukat kitenni a partra.
Keddi vízitúra: A Szigetköz titkos tavai
Találkozás a vízre szállás helyén. A találkozás ideje 10 óra vagy 10:30 attól függően, hogy már gyakorlott, a hajót jól uraló kormányos van-e veletek. Aki már többször ült kenuban, annak elég 10:30-ra jönnie, a vízitúrázást ma kezdők pedig kérjük, hogy 10-re jöjjenek. A vízre szállás helye Dunakilitiben a Vadvíz kemping, a képen látható partszakasz, és azon belül is - ha erősen nézed, a képen is felfedezhetsz egy a víz fölé behajló ugráló fát - az ugráló fa közelében lévő túravezető. Érkezéskor a romlandó ételt közös, nagy hűtőbe tudjátok tenni, ill. természetesen el lehet menni kulturált mosdóba.
Kiosztjuk a felszerelést és a kezdőknek a találkozás helyén 10:00-kor evezéstanítás, a vízitúra szempontból már hiperprofiknak (tehát ha már voltál hétfőn is :))), elég 10:30-ra érkezniük. Kérjük nézd át, hogy mit kell hozni a vízitúrára és mik számítanak "tabunak". De itt is mondjuk, hogy a kenu ülésekre valami fenék alá valót hozzatok, kispárna, szétvágott polifoam, összehajtott törölköző jól jön erre a célra, és kell spárga vagy ragasztó, hogy a helyén is maradjon. A profik egy "popsi" méretű hungarocell darabot hoznak erre a célra.
11 órakor Dunakilitiből startolunk, leszánkázunk egy közepesen gyors sodrású, tüneményesen klassz Duna-ágon, megtapasztaljuk. hogy a Szigetközi igazi vízilabirintus.
12 óra (kicsit) elmúlt, jöhet az ebéd- és mosdószünet.
A hamizást követi egy eszement csalinkázás, vadregényes rejtekhelyek becserkészése - és a bátor
Szerdai szigetközi vízitúra-kaland:
A Csökös-ág és a Cikola környéki zegzugok
Találkozás a vízre szállás helyén Dunakiliti község külterületén (a GPS-be a Gyümölcsös utcát érdemes beírni, a Gyümölcsös utcán gyertek végig a faluban, majd a falu után még erős 2 kilométert, aztán egy sorompónál jobbra) a Vadvíz kempingben. A kempingben belül pedig a parton, azon belül pedig a képen látható ugráló fánál vár a túravezető. A vízitúrázással ezen a napon ismerkedőket arra kérjük, hogy 10:00-re legyenek szívesek érkezni, a rutinos profikkal pedig 10:30-kor találkozunk, ugyanis mosdólátogatás után (aki szeretné a romlandó élelmiszert hűtőbe teheti) evezéstanítással kezdünk.
Amikor mindenki "kész", amikor minden kormányos esélyes egy kenuvilágbajnoki címre, akkor indulunk. Hihetetlen, übercsúcs tájakon evezgetve jutunk el a Szigetköz egyik szupi és vadregényesebb vizére, ami a Rába Csákánydoroszló feletti sikánját idézi. Vagy, hogy a hazai vizeket jól ismerő ínyenceknek kedvet csináljunk, a Hernád Zsujta közelében lévő hattúnyak alakú kanyarjait idéző szakasz vár ránk, igen, itt a sodrás nem gyenge és a vízállás sokszor arra kényszerít, hogy rövidebb szakaszon a vízben gázolva vontassuk a kenukat. De CSÚCS!!!
16:00 Érkezés az indulási kikötőbe (a nap során lesz persze lesz ebédszünet, értelemszerűen lesz kiszállás, sok pisilési szünet stb. bőven, ezeket külön nem tüntettük fel)
Csütörtöki szigetközi vízitúra: Amit a Google Earth-ön sem látsz, ami a vízitérképeken sincs
Találkozás Dunakilitiben a kezdőkkel 10:00-kor, a vízitúrázást most kezdőknek evezéstanítás. A tapasztalt, pontosabban a kenut tökéletesen irányítóknak elég 10:30-ra jönniük. Tájékoztató, mosdólátogatás, kenuba pakolás után körülbelül 11-kor kihajózunk.
12 órakor árnyékos helyen kötünk ki, ebédszünet és bár az eddigi táj sem volt babapiskóta, ha fokozható még a fokozhatatlan, akkor ebéd után jön a hihetetlen, a leírhatatlan.
Tényleg egy másik világban járunk, a csend, pontosabban a természet hangjai, a hangulat hihetetlen.
Ez nem lehet igaz. Összezár fölöttünk a lombkorona, sőt, mi is gyakran lehajlunk a behajló ágak alatt.
Összetört szívvel indulunk vissza.
16:00 Érkezés a kikötőbe
Pénteki szigetközi kenuzás: Best of best of Szigetköz, ehhez képest a szenzációs is bakfitty
Találkozás a most először vízitúrázó vendégekkel 10 órakor, a rutinos, ill. visszatérő vízitúrázókal 10:30-kor a Dunakilitiben a Vadvíz kemping vízpartján a semmivel sem összetéveszthető ugráló fa közelében.
Az ugrálófa közelében találod majd a túravezetőt, akit "valamiért" senki sem szokott eltéveszteni, de természetesen a túravezető is megszólítja a valamit, valakit keresni látszó először vízitúrázókat.
A felszerelés kiosztását követően megtanítjuk a csak néhány percig "kezdőknek" a kenuzás (esetleg kajakozás, ha valaki kajakkal szeretne vízitúrázni) csínját-bínját.
Naptejezés, újabb mosdólátogatás és a kenukba történő bepakolás után tizenegy óra körül kihajózunk. Az útvonalat a sodrás és a csapat összetétele függvényében választjuk meg úgy, hogy mind az első alkalommal evezőknek, mind a sokadjára kenuzóknak szuper legyen.
Jellemzően a Rudi- és a Szigetelő-ág felé vesszük az irányt, majd opcionális "szigetközi rafting" (egy sziget körül felfelé evezés a vállalkozószellemű önkénteseknek) után a képen is látható remek zátony tövében pihizünk, örömködünk, és előkerülnek az ebédre hozott szendvicsek.
A zátonynál el lehet menni pisilni és jellemzően mindenki megmártózik a nagy melegben. Indulunk, de még nem mindenkinek kell visszaszállnia a hajókba, ugyanis a gyerekek és romantikus lelkek "szigetközi canyoning" keretében úszva mehetnek le Doborgazig.
Szombati vízitúra a Szigetközben:
A Helenai tavak - avagy a világ 8. csodája
Ha most jöttök először kenuzni, ha még nincs tényleg gyakorlott kormányos a csapatban, ha nem teljesen biztos, hogy a hajót tökéletesen uralja a legénység, ha korábban csak lassú sodrásos vízen kenuztatok, akkor 10-kor találkozunk Dunakilitiben a Vadvíz kempingben a "parton" az ugráló fánál. A kempinget könnyű lesz megtalálni, a falu központjától a Gyümölcsös utcán induljatok és a község központjától 3 km-re lesz a kemping. A túravezetőt sem lesz nehéz megtalálni a narancs színű kenuknál.
Azok számára, akik először jönnek vízitúrára wc után következik a kormányzás, ill. evezés gyakorlása. A profikat kérjük, hogy 10:30-ra jöjjenek.
Üdvözlés és mindenkinek szóló tájékoztató után, bepakolunk a kenukba (csak a nap során szükséges minimum cuccot visszük, szendvics, naptej, víz, napszemüveg, hosszú ujjú póló, törölköző és hozzatok polifoamot vagy egy párnát a kenu ülésére) és ismételt mosdó vizit után 11-kor vízre szállás.
Indulás a világ egyik legszebb tájára!
12:30 Már megeveztük a szembe sodrást, jöhet a Helenai tavak déli patkójában a jól megérdemelt ebédszünet
13:15 A Helenai tavak északi patkója, az izgalmas tórendszer felfedezése.
Csodálatos tavak, a víz annyira tiszta, hogy a legbelső tóban az Európában különleges ritka édesvízi medúzákat is láthatjuk (pindurkák és kicsit sem csípnek) egy kis játék, pihenés, úszkálás.
14:30 Egy vadregényes mellékág rejtekei, pl. a vidravár.
15:00 Egy kis játék után indulunk haza
Vasárnapi szigetközi kenuzás:
vízitúra a Tejfalusi-ágrendszerben
Találkozás Dunakilitiben, Dunakilitin belül a Vadvíz kempingben, a parton, az ún. "ugráló fánál", attól függően, 10-kor vagy 10:30-kor, hogy már rutinos vízitúrázó vagy-e, ill. vagytok-e. Ugyanis a kenuzást most kezdőket arra kérjük, hogy 10-re jöjjenek, hogy a vízre szállás előtt csendes, minimális sodrású vízen megtaníthassunk kenuzni.
A tapasztalt vízitúrázókkal 10:30-kor randevúzunk. Wc-látogatás, bemelegítés, naptejezés, bepakolás után indulás a Szigeti-Duna felé.
16:00 Érkezés az indulási kikötőbe.
Bár külön nem tüntettük fel a kiszállásokat / wc-szüneteket, de lesz bőven!
Testre szabott vízitúra a Szigetközben
Egyedi szigetközi evezésre, vízitúrára vonatkozó ajánlatunkat az igények, így a távolság, ill. útvonal, időpont, a szállás, étkezés és egyéb igények, valamint a létszám alapján adjuk meg. Lehet kérni éjszakai kenus túrát, szeretetteljes baby sittert. Szívesen biztosítunk minőségi melegétkezést, tudunk segíteni a szállításban, közlekedésben, kis túlzással: bármiben.
Hívj +36209342760 vagy küldj e-mailt (szigetkozvizitura@yahoo.com)!
Jelentkezés a vízitúrára és a szigetközi kenutúra díjának fizetése
Jelentkezés a vízitúrára az innen letölthető jelentkezési lap kitöltés utáni visszaküldésével (e-mail: szigetkozvizitura@yahoo.com) és a túradíj átutalásával.
Kedvezményezett: MediaComm Kft.
A számlaszám: 12001008-00106900-00100007
A megjegyzés rovatba kérjük irányítószámmal a számlázási címet, a szigetközi kenutúra időpontját és a vízitúra helyét (esetünkben a Szigetközt) beírni.
2083 Solymár, Szentiváni u. 30/b/1.
augusztus 29.
Szigetközi kenutúra